Moje konto Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Menu

XXIII Ogólnopolskie Forum Ratownictwa

14 listopada odbędzie się XXIII Ogólnopolskie Forum Ratownictwa w Hali Widowiskowo-Sportowej w Inowrocławiu, tym razem tematem obrad będzie "Ratownictwo medyczne w samorządzie terytorialnym", nie zabraknie również sesji naukowej z udziałem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

Podczas sesjji naukowej zostanie przeprowadzona debata z udziałem dyrektorów stacji pogotowia ratunkowego, ordynatorów szpitalnych oddziałów ratunkowych oraz konsultantów w dziedzinie medycyny ratunkowej na temat: "Szpitalne oddziały ratunkowe i zespoły ratownictwa medycznego w systemie bezpieczeństwa zdrowotnego powiatu i województwa. Analiza doświadczeń, wnioski i rekomendacje". Planowane jest także przeprowadzenie dyskusji dotyczącej bieżących problemów w funkcjonowaniu systemu ratownictwa medycznego.

W trakcie konferencji zostanie przedstawiony dorobek naukowy i organizacyjny nestora polskiej anestezjologii i ratownictwa medycznego śp. prof. dr hab. Witolda Jurczyka  oraz nestora niemieckiej anestezjologii i ratownictwa medycznego śp. prof. Friedricha Wilhelma Ahnefelda. Zaprezentowane będą również referaty dotyczące  nowych technologii kształcenia studentów, ratowników, funkcjonariuszy i lekarzy z wykorzystaniem symulatorów dydaktycznych, a także zarządzania jakością LSS (LEAN SIX SIGMA) w systemie bezpieczeństwa zdrowotnego dla szpitali.

Powrót do: Aktualności