Moje konto Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Menu

Skoncentrowana Dyspozytornia Medyczna nr 1 w Poznaniu (DM 15-01)

6 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej nr 1 (DM 15-01) w WSPR w Poznaniu. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Pani Marzena Wodzińska - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Pani Aneta Niestrawska - Wicewojewoda Wielkopolski oraz licznie zgromadzeni goście.

Skoncentrowana Dyspozytornia Medyczna nr 1 w Poznaniu swoim zasięgiem obejmuje połowę województwa wielkopolskiego. Dyspozytornia w Poznaniu została wyposażona w najnowocześniejsze monitory, które posiadają specjalistyczne filtry niebieskie, których głównym celem jest zapobieganie występowaniu syndromu CVS, podczas długiego korzystania z komputera, zapewniają maksymalny komfort, zmniejszają zmęczenie i dbają o zdrowie oczu. Poprawa komfortu pracy dyspozytorów w efekcie przełoży się na wysoki poziom świadczonych usług przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

Całodobowo w Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej nr 1 w Poznaniu działa 9 stanowisk, 7 dyspozytorów przyjmujących obsługujących połączenia z nr alarmowych i 2 dyspozytorów wysyłających zajmujących się dysponowaniem ambulansów i opieką nad zespołami ratownictwa medycznego od przyjęcia zgłoszenia do przekazania pacjenta do szpitala. Zgodnie z Ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym dyspozytorem medycznym może być ratownik medyczny, pielęgniarka lub lekarz systemu, który posiada co najmniej pięcioletni staż pracy w udzielaniu świadczeń zdrowotnych w ratownictwie medycznym, szpitalnym oddziale ratunkowym lub izbie przyjęć, oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

Wszystkim, którzy towarzyszyli nam podczas tego wyjątkowego wydarzenia serdecznie dziękujemy!

 

Powrót do: Aktualności