Moje konto Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Uroczyste zakończenie funkcjonowania Dyspozytorni Medycznej DM 15-01 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

W dniu 5.10.br. odbyło się uroczyste zakończenie funkcjonowania Dyspozytorni Medycznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Pani Paulina Stochniałek - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Pan Paweł Kurosz – Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Pani Barbara Szeflińska – Prezes Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie, Pan Marcin Zieliński – Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, a także zgromadzeni goście.
Do tej pory Dyspozytornia Medyczna w Poznaniu swoim zasięgiem obejmowała połowę województwa wielkopolskiego, całodobowo pracowało 7 dyspozytorów przyjmujących połączenia z numerów alarmowych i 2 dyspozytorów wysyłających – zajmujących się dysponowaniem ambulansów i opieką nad ZRM od przyjęcia zgłoszenia do przekazania pacjenta do szpitala. Z dniem 1 października br. Dyspozytornia Medyczna w Poznaniu zostaje przeniesiona w struktury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu na mocy ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Dziękujemy Wszystkim Dyspozytorom Medycznym za zaangażowanie, opanowanie, za codzienny wysiłek i poświęcenie w wykonywanej trudnej i odpowiedzialnej pracy na rzecz drugiego człowieka. Dziękujemy Wam za profesjonalizm, kulturę osobistą, praca z Wami była przyjemnością.
Powrót do: Aktualności