Moje konto Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Poznański Budżet Obywatelski 2021

Szanowni Państwo, w tegorocznym PBO jeden z projektów w sposób szczególny Nas zainteresował - gorąco zachęcamy do głosowania na projekt ogólnomiejski nr 15 "Defibrylator AED ratuje życie".

Projekt ma na celu zakup i montaż około 40 automatycznych defibrylatorów AED po 1 na każde osiedle w Poznaniu. Automatyczny defibrylator zewnętrzny w skrócie AED (ang. Automated External Defibryllator) jest to urządzenie, które po podłączeniu elektrod do klatki piersiowej poszkodowanego analizuje rytm serca i określa czy poszkodowany wymaga defibrylacji (defibrylacja jest to zabieg medyczny polegający na zastosowaniu impulsu elektrycznego prądu stałego o określonej energii).

Zagłosuj i uratuj komuś życie:

  • Propozycja ta ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo medyczne Poznaniaków szczególnie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia
  • Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) jest główną przyczyną śmierci w Europie i dotyczy około 700 000 osób rocznie
  • Wczesne użycie defibrylatora powoduje zwiększenie wskaźnika przeżyć, natomiast jeżeli defibrylację wykonano w ciągu 3 minut od chwili zatrzymania krążenia wskaźnik ten wzrasta w niektórych przypadkach nawet do 75%.

 

GORĄCO ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA - W PIERWSZYCH SEKUNDACH ZDARZENIA WSZYSCY JESTEŚMY RATOWNIKAMI!

Jak głosować?

budzet.um.poznan.pl/glosowanie projekt nr 15

Powrót do: Aktualności