Moje konto Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Ambulans od Polskiego Związku Łowieckiego

3 grudnia br. w centrum kongresowym MTP odbyło się uroczyste przekazanie ambulansu marki Ford tourneo connect, który został kupiony ze środków zebranych przez myśliwych z wielkopolskiej organizacji łowieckiej, tj. okręgów poznańskiego, pilskiego, leszczyńskiego, konińskiego oraz kaliskiego. 

To już druga taka inicjatywa wielkopolskich myśliwych. Współpraca pomiędzy Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu a Polskim Związkiem Łowieckim rozpoczęła się już w 2016 roku, wówczas z inicjatywą wyszli poznańscy myśliwi, którzy w błyskawicznym czasie odpowiedzieli na apel medyków i zebrali kwotę pozwalającą kupić nowy ambulans realizujący zadania transportu najmłodszych pacjentów. Od tamtego czasu przeprowadziliśmy szereg szkoleń oraz zabezpieczeń medycznych, planujemy symulacje wysokiej wierności w trudnych warunkach terenowych oraz szereg wspólnych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego. 

 

Zapraszamy na relację z wydarzenia:

https://www.braclowiecka.pl/n/1/aktualnosci/6058/kolejny-ambulans-dla-poznanskiego-pogotowia-od-wielkopolskich-mysliwych

 

PZŁ

Powrót do: Aktualności