Moje konto Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Menu

Ratownik Medyczny z WSPR w Poznaniu uratował życie 4-letniemu dziecku.

W jednym z nadmorskich hoteli w miejscowości Jarosławiec rozegrał się dramat, który miał szczęśliwy finał. Ratownik Medyczny z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu podczas wypoczynku uratował życie 4-letniemu dziecku.

Cała historia rozegrała się we wtorek 22 stycznia br., podczas wypoczynku z rodziną w hotelowym basenie, na dnie nasz ratownik zauważył ciało dziecka. Bez wahania podpłynął i rozpoczął akcję ratunkową. Dziecko po wyciągnięciu z wody było sine - nie oddychało. Natychmiast podjął medyczne czynności ratunkowe wraz z ratownikiem wodnym, pełniącym dyżur na basenie, w wyniku szybkich działań chłopiec odzyskał oddech. Zespół ratownictwa medycznego, który został zadysponowany do zdarzenia przejął chłopca już wydolnego krążeniowo – oddechowo. Dziecko zostało przetransportowane do najbliższego szpitala i jeszcze do tego samego dnia wieczorem chłopiec szczęśliwie wrócił do domu.

Ratownik Medyczny w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu pracuje od 3 lat, ratownictwem medycznym zajmuje się od ponad 10 lat jako Policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Swoją postawą wielokrotnie udowodnił, że potrafi świetnie wykorzystać zdobytą wiedzę z zakresu ratownictwa medycznego w życiu codziennym. Jesteśmy dumni z takich pracowników i gratulujemy pomyślnie zakończonej akcji.

Jesteśmy przekonani, że zdecydowane działania ocaliły chłopcu życie.

Powrót do: Aktualności