Moje konto Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Menu

Obóz ratowniczy w Prusimiu

W dnia 10-13 września 27 uczniów z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu uczestniczyło w obozie ratowniczym w Prusimiu w ramach realizacji przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu patronatu klasy o profilu Ratownictwo Medyczne.

 

Trzydniowa naukowo-sportowa przygoda rozpoczęła się omówieniem pracy ratowników medycznych na misjach w Afganistanie oraz roli kobiet w zawodzie ratownika medycznego. Nie zabrakło również sportowego akcentu, po omówieniu najważniejszych zagadnień uczestnicy rozpoczęli gry zespołowe w siatkówkę. Po południu omówiono tematykę pracy ratowników medycznych w Straży Pożarnej. Drugiego dnia zaraz po śniadaniu obozowicze uczestniczyli w wykładzie z zakresu roli ratowników medycznych w Wojsku Polskim. Organizatorzy zadbali o to, aby uczniowie mogli wziąć udział zawodach medycznych.

Ostatnim akcentem pobytu był test pisemny z zdobytej wiedzy z zakresu ratownictwa przedmedycznego.

Szczególne podziękowania za pomoc w prowadzeniu zajęć kierujemy do Panów instruktorów oraz ratowników medycznych: dla Pana Krzysztofa Piekarka, Marcina Bączyka, Dawida Tokarka, Damiana Mitek oraz dla Pana Krzysztofa Mizera.

Opiekę nad młodzieżą podczas obozu sprawowali nauczyciele szkoły: historyk Pan Marcin Buczek oraz wfista Pan Michał Grabarek.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny taki obóz.

Powrót do: Aktualności