Moje konto Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Menu

Bijemy Rekord

16 października w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu Ratownicy Medyczni wezmą udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

#UczymyRatowac

Z okazji "Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca" odbędzie się akcja organizowana przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu "Ratujemy i uczymy Ratować". Głównym celem jest propagowanie oraz nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy u osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 na terenie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Resuscytację wykonywać będą Ratownicy Medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Do dyspozycji będą 4 fantomy, Każdy z uczestników będzie wykonywać 30 uciśnięć klatki piersiowej oraz 2 wdechy w parach przez pół godziny. Akcja pozwoli ukazać, że każdy może ratować ludzkie życie, niezależnie od wieku. Zapraszamy do śledzenia Naszej strony, na której będą pojawiać się informacje na temat rekordu.

Powrót do: Aktualności