Moje konto Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Menu

Ambulans bajkowy

W nowy 2019 rok Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu wkracza z nowymi pomysłami. Z myślą o najmłodszych stworzyliśmy ambulans całkowicie odmienny swym wyglądem od znanych nam dotychczas. Ambulans został obklejony kolorowymi postaciami, a wszystko po to, aby propagować wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży.

Realizacja programu Chociaż jestem małym smykiem mogę zostać ratownikiem trwa już od ponad roku, głównym celem jest propagowanie wiedzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy wśród najmłodszych. Dotychczas przeszkolono około 1500 dzieci z Poznania i powiatu poznańskiego. Program ma na celu dotarcie do jak największej ilości przedszkoli i szkół z warsztatami.

Jednym z elementów projektu było stworzenie ambulansu całkowicie odmiennego w swym wyglądzie. Projekt graficzny pokrył powierzchnię ambulansu na zewnątrz i wewnątrz, czyniąc go wyjątkowym. Ambulans jest wykorzystywany w pokazach i eventach o tematyce prozdrowotnej i sportowej. Nadmieniamy, że jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Projekt spotyka się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony osób uczestniczących w warsztatach.

Ambulans jest również wykorzystywany do transportu międzyszpitalnego dzieci z Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. Dla dzieci sama interwencja medyczna wywołuje bardzo duży stres, zagwarantowanie komfortu oraz przyjaznych warunków zmniejsza tą reakcję. Barwne wnętrze gwarantuje maksymalny komfort oraz spokój transportowanych małych pacjentów.

 

Powrót do: Aktualności